1. Про нас
 2. Як усе починалось
 3. Правління
 4. Наша історія

Про нас

Українська асоціація представниць правоохоронних органів (УАППО) – це громадська організація, яка об’єднує жінок та чоловіків із різних правоохоронних агенцій.

Спільними зусиллями ми прагнемо створити сприятливе середовище для жінок і чоловіків у правоохоронних органах. Наша ціль – впровадження гендерної рівності та гендерного балансу на своїх робочих місцях. Асоціація є однією з перших подібних об’єднань Східноєвропейського регіону, які сприяють впровадженню гендерно-чутливих політик і практик у правоохоронних структурах.

Як усе починалось

Ідея створення подібного осередку вперше з’явилась у 2015 році, на етапі реформування правоохоронних органів в Україні. Проте активна її реалізація розпочалась у березні 2017 року після заходів на тему ґендерних аспектів та діяльності поліції, які організував Проєкт підтримки підготовки поліцейських (PTAP).

Далі було сформовано робочу групу з 15 осіб, учасниці якої стали першопрохідцями у питанні реалізації цієї ідеї. Вони консультувалися з міжнародними експертами, мали зустріч із міністеркою закордонних справ Канади Христею Фріланд, а також взяли участь у 7-й щорічній конференції «Жінки в поліції» у Грузії.

А березень 2018 став офіційним початком успішного функціонування УАППО, адже відбулась реєстрація громадської організації.

До слова, прототипом УАППО є Міжнародна асоціація жінок-поліцейських, заснована в 1915 році в Лос-Анджелесі задля об’єднання та підвищення потенціалу жінок у поліції. Саме вона є взірцем успішної консолідації зусиль правоохоронниць. Тому, коли у вересні 2019 року УАППО здобула статус афілійованого члена МАЖП, це посилило роль українських правоохоронців на міжнародній арені.

Долучена до роботи на міжнародному рівні Українська асоціація представниць правоохоронних органів за цей час стала провідником кращих позитивних змін, базуючись на національному та закордонному досвіді.

Правління

Павліченко Катерина Володимирівна

Голова Правління

Майор поліції

Павліченко Катерина Володимирівна

Заступниця міністра внутрішніх справ України

Зелена Ірина Володимирівна

Членкиня Правління

Майор поліції

Зелена Ірина Володимирівна

Директорка Департаменту моніторингу дотримання прав людини Міністерства внутрішніх справ України

Новікова Наталія Федорівна

Членкиня правління

Капітан поліції

Новікова Наталія Федорівна

Начальник сектору забезпечення діяльності управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції

Наливайко Лариса Романівна

Членкиня правління

Наливайко Лариса Романівна

Проректорка Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ

Деркач Ольга Володимирівна

Членкиня Правління

Деркач Ольга Володимирівна

Менеджерка проєкту Ради Європи в Україні

Левкова Леся Миколаївна

Членкиня Правління

Старший лейтенант поліції

Левкова Леся Миколаївна

Заступниця начальника управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку - начальниця планово-фінансового відділу Департаменту патрульної поліції

Юськевич Ольга Степанівна

Членкиня Правління

Майор поліції

Юськевич Ольга Степанівна

Помічник начальника ГУНП у м Києві

Волобуєва Олена Федорівна

Членкиня Правління

Полковник

Волобуєва Олена Федорівна

Помічник ректора з гендерних питань Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького

Наша історія

 • 2017 Рік

  • Березень

   На семінарі з питань ґендерних аспектів та діяльності поліції, який організував Проєкт підтримки підготовки поліцейських (PTAP), виникла ідея створити Асоціацію жінок-поліцейських.

  • Травень

   Навчальна поїздка учасниць до США для ознайомлення з роботою схожих Асоціацій та ініціатив, які підтримують ідеї гендерної рівності.

  • Червень

   40 представниць правоохоронного сектору та міжнародних організацій ініціювали створення Асоціації, яка би об’єднала жінок із різних органів структури МВС України. Було сформовано робочу групу з 15 осіб – правоохоронців та українських і міжнародних експертів. Серед інших, до процесу створення Асоціації долучилися представниці Міжнародної асоціації жінок-поліцейських (IAWP), Консультативної місії ЄС в Україні, Механізму координації канадської поліції та Міжнародної програми підвищення кваліфікації органів кримінального розслідування.

  • Грудень

   Робоча група зустрілась із міністеркою закордонних справ Канади Христею Фріланд, яка високо оцінила ініціативу з розширення прав і можливостей жінок у правоохоронній сфері.

 • 2018 Рік

  • 6-9 березня

   Учасниці робочої групи взяли участь у 7-й щорічній конференції «Жінки в поліції» у Грузії.

  • 12 березня

   Українську асоціацію представниць правоохоронних органів було зареєстровано як громадську організацію зі статусом неприбутковості.

  • 14 березня

   Відбувся урочистий запуск Української асоціації представниць правоохоронних органів.

  • Серпень

   Було затверджено Перший Стратегічний план УАППО на 2018-2020 роки.

  • Серпень

   Делегація УАППО взяла участь в 56-ій Міжнародній Конференції Жінок в Поліції в місті Калгарі, Канада.

  • Листопад

   УАППО організувала Першу конференцію. Захід об‘єднав представників правоохоронної спільноти України та світу задля обговорення питання впровадження ідеї рівних можливостей для жінок і чоловіків в правоохоронних органах.

 • 2019 Рік

  • Вересень

   Українська делегація представниць правоохоронних органів та членкинь Асоціації відвідала масштабну Конференцію МАЖП в Анкориджі, США. Темою Конференції стала: «Наставництво для нового покоління».

  • Вересень

   Асоціація здобула статус афілійованого члена Міжнародної асоціації жінок-поліцейських - МАЖП, що посилило роль УАППО на міжнародній арені. З того моменту жінки-правоохоронниці України представлені у міжнародній асоціації.

  • Грудень

   УАППО провела Другу щорічну конференцію “Лідерство: Баланс професійного й особистого. Надихати. Залишатися собою. Мотивувати”. Захід був зосереджений на жіночому лідерстві, мотивації і балансі професійного та особистого. Понад 300 учасників: члени та членкині УАППО, представники правоохоронних органів, місцеві та міжнародні експерти поділилися своїми особистими історіями про лідерство, рівновагу та натхнення.

 • 2020 Рік

  • Березень

   УАППО представила свої здобутки на урочистому прийомі з нагоди візиту очільника МЗС Канади Франсуа-Філіпа Шампаня й відзначення внеску Канади в реформування сектору безпеки в Україні.

  • Липень

   Член УАППО, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький отримав нагороду Міжнародної асоціації жінок-поліцейських за 2020 рік в номінації «Відзнака чоловікам за підтримку Кампанії ООН «HeForShe».

  • Грудень

   Відбулись щорічні Загальні збори УАППО. Зібрання передбачало представнення основних результатів діяльності Асоціації: зокрема, підсумків реалізації Стратегічного плану УАППО на 2018-2020 роки, роботи комітету з регіонального розвитку, напрацювань робочої групи з менторства.

 • 2021 Рік

  • Березень

   Під час Загальних зборів відбулись нові вибори керівного органу Асоціації - Правління, а також переобрання Катерини Павліченко Головою УАППО.

  • Квітень

   УАППО та UNOPS підписали меморандум про взаєморозуміння задля сприяння ґендерній рівності та жіночому лідерству в правоохоронних органах України.

  • Травень

   Керівні органи Асоціації затвердили Стратегічний план на 2021-2024 роки, який передбачає стратегію розвитку УАППО на регіональному, всеукраїнському та міжнародному рівнях.

  • Липень

   Верховна Рада України підтримала перейменування свята 14 жовтня з «Дня захисника» на «День захисників та захисниць України», що робить українських жінок більш помітними у суспільстві, та підвищує їхню вагому роль у розвитку та захисті України. Ініціатором такої законодавчої зміни у 2019 році стала саме Українська асоціація представниць представниць правоохоронних органів.

  • Жовтень

   УАППО спільно з UN Women (ООН Жінки) провели масштабну Міжрегіональну Конференцію «Руйнуй стереотипи, пізнаючи себе», що об‘єднала понад 500 учасників з різних регіонів України. Захід проходив у гібридному форматі телемосту з прямими включеннями з 5 міст: Києва, Кривого Рогу, Полтави, Маріуполя та Львова.

  • Листопад

   УАППО взяла участь у Тренінговій сесії 58-мої Конференції Міжнародної асоціації жінок-поліцейських (МАЖП), що проходила в місті Лабуан-Баджо, Індонезія. Однією із спікерок Конференції стала Голова УАППО Катерина Павліченко.

 • 2022 Рік

  • Лютий

   Вийшла друком "Книга історій" - збірка розповідей членкинь Української асоціації представниць правоохоронних органів. Вона увібрала унікальні історії: про шлях до омріяної мети, боротьбу з труднощами та викликами, злети й падіння, розчарування і віднайдення віри, підтримку й надію. Це Книга про сильних і неймовірних жінок та дівчат, які обрали одну з найскладніших та найпочесніших професій – служити і захищати.

  • Березень

   Голова Асоціації Катерина Павліченко виголосила звернення до міжнародної спільноти під час відкриття Регіональної Тренінгової Конференції МАЖП у Дубліні, у якому підкреслила роль правоохоронців під час повномасштабної війни росії проти України.

  • Вересень

   Делегація членів та членкинь УАППО взяла участь 59-тій Конференції Міжнародної асоціації жінок-поліцейських, яка об‘єднала учасників та учасниць, представників правоохоронної спільноти із 43-ох країн світу. В рамках події відбулась низка заходів за участі української делегації, метою яких було поінформувати міжнародну спільноту про ситуацію, яка склалась в Україні у зв‘язку із війною, та підкреслити роль жінок-правоохоронниць у спротиві російському вторгненню.

  • Листопад

   Членкині Української асоціації представниць правоохоронних органів за підтримки «ООН Жінки в Україні» ініціювали проведення Регіональної конференції 2022 «Правоохоронці України – сила в єдності». Перша конференція УАППО на регіональному рівні відбулась 11 листопада у Полтаві.