Члени УАППО взяли участь у Конференції Міжнародної асоціації жінок-поліцейських у Новій Зеландії

Минулого року, на 59-тій конференції МАЖП, українські правоохоронці ділилися своїми історіями особистих та професійних випробувань на початку повномасштабного вторгнення. Цьогоріч, маючи за плечима практичний досвід діяльності в умовах війни, представники та представниці нашої делегації мали за ціль поділитися ним із міжнародною спільнотою та розповісти про те, як українські поліцейські, рятувальники, прикордонники та нацгвардійці ефективно протидіють усім загрозам цього непростого часу.

Так, голова УАППО, заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко виступила з промовою перед міжнародною спільнотою поліцейських з 75 країн світу. Свій виступ Катерина Павліченко почала із представлення учасників української делегації Конференції МАЖП 2023 – сильних лідерів та лідерок, що пройшли всі ці випробування та в найважчий для нашої країни час долали усі виклики і є носіями цього досвіду. Також розповіла про практичний досвід українських правоохоронців у подоланні викликів війни, а також реалізації програм психологічної підтримки для їх відновлення.

Окрім того, голова УАППО долучилася до панельної дискусії на тему «Розвиток лідерських якостей: міжнародні перспективи жінок у правоохоронних органах». Під час розмови Катерина Павліченко поділилися власним досвідом побудови карʼєрного шляху в правоохоронних органах, розповіла про перешкоди й виклики, які траплялись у професійній діяльності й про становлення жінок-правоохоронниць в Україні в цілому. Окрему увагу голова УАППО приділила питанням жіночого лідерства, необхідності менторства та підтримки, і впровадження принципів рівності та різноманітності у секторі безпеки нашої країни.

Тему жіночого лідерства умовах війни та втілення принципів ґендерної рівності в Україні продовжила членкиня Правління УАППО Ольга Юськевич. В рамках панельної дискусії Ольга поділилася досвідом діяльності українських поліцейських в час повномасштабного вторгнення, зокрема розказала про завдання, з якими стикаються правоохоронниці. Поліцейські з 75 країн світу почули про важливу ініціативу «Білі янголи», роботу спеціалізованих мобільних груп з реагування на сексуальне насильство під час війни, та значення жінок-поліцейських в цих ініціативах. На додаток, Ольга відзначила важливість посилення спроможності правоохоронних органів України шляхом впровадження та підтримки ґендерної рівності, та розповіла про роль Української асоціації представниць правоохоронних органів.

Загалом конференція МАЖП 2023 стала для нас цінною можливістю поширити український практичний досвід роботи в цей час та підкреслити роль поліцейських України у подоланні загроз для забезпечення миру та безпеки в нашій країні.

Дякуємо нашим міжнародним партнерам U.S. Department of State: Bureau of Intl Narcotics & Law Enforcement (INL), ICITAP, Police Stabilization Project - PSP, IAWP-International Association of Women Police, що підтримали участь української делегації в цьому масштабному заході міжнародного рівня!