УАППО спільно з PSP ініціювали інформаційну кампанію з протидії сексуальним домаганням

Небажані дотики, непристойні натяки, поплескування, образливі або грубі жарти або насвистування з боку колег чи керівників, неоднозначні погляди або уважне розглядання, небажане запрошення прийти на побачення, пропозиції сексуального характеру, надсилання порнографії, надсилання приватних текстів, нав'язливі питання про особисте життя…

Це НЕ невинний флірт! Це сексуальні домагання, що є серйозним проявом дискримінації та формою насильства за ознакою статі.

Попри те, що ніхто не застрахований від загрозливих дій сексуального характеру, найчастіше від цього потерпають саме жінки. Та, на жаль, часто постраждалі від сексуальних домагань не знають як чинити, щоб зупинити кривдника, не звертаються до поліції чи до роботодавця із заявою про порушення. Їх охоплює почуття страху приниження й втрати роботи, нерозуміння механізмів захисту та зневіра у справедливому та неупередженому розслідуванні.

Як демонструє міжнародний досвід, для боротьби з цією проблемою роботодавцям необхідно встановити ефективні політики протидії сексуальним домаганням на робочому місці, створити механізми для врегулювання подібних ситуацій, щоб забезпечити відповідальність та захист постраждалих. Окрім того, важливо підтримувати обізнаність працівників щодо проблеми сексуальних домагань та алгоритмів її протидії.

Отож, з метою поширення міжнародного досвіду подолання проблеми й інформування про алгоритми реагування на сексуальні домагання на робочому місці в Україні, Українська асоціація представниць правоохоронних органів у партнерстві з Police Stabilization Project - PSP, що реалізується урядом Канади в Україні, запускає інформаційну кампанію #STOPSexualHarassment.

В наших спільних наступних публікаціях в соціальних мережах до всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» ми розкажемо про :

  • передовий досвід Канади в протидії сексуальним домаганням на робочому місці;
  • практичні кроки, які втілює Україна у цьому напрямі, зокрема в запобіганні дискримінації за ознакою статі в правоохоронних органах;
  • права та алгоритми дій постраждалих від сексуальних домагань на робочому місці.

Порушуючи проблему в голос, спільними зусиллями ми зможемо її здолати та створити умови, де усі почуватимуться захищеними та поважними у своєму професійному оточенні!