Участь УАППО в конференції «Правосуддя, орієнтоване на постраждалих від ґендерно зумовленого насильства»

Протидія ґендерно зумовленому насильству та забезпечення підходу орієнтованого на постраждалих неможливі без взаємодії та координації поліції, прокурорів, суддів та громадянського суспільства.

Про це відзначили під час Конференції «Правосуддя, орієнтоване на постраждалих від ґендерно зумовленого насильства», організованої Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем", яка обʼєднала представників органів системи МВС, прокуратури, державних органів та громадянського суспільства, що працюють у сфері запобігання ґендерно зумовленого насильства.

Участь у Конференції взяли й члени та членкині УАППО з різних регіонів країни.

Так, Голова Асоціації Катерина Павліченко виступила з вітальним словом та стала спікеркою панельної дискусії на тему імплементації міжнародних стандартів щодо розслідування правопорушень, повʼязаних із ґендерно зумовленим насильством.

🎤 У своїй доповіді Катерина Павліченко зосередилася на підходах та ключових викликах, з якими стикаються правоохоронні органи України в запобіганні та протидії ґендерно зумовленому насильству та впровадженні міжнародних стандартів.

«Ратифікація Стамбульської Конвенції стала тим запобіжником, який навіть попри війну не дає Україні втрачати свій прогрес у забезпеченні рівних прав та можливостей. Навпаки, ми закріплюємо його, особливо в боротьбі з гендерно зумовленим насильством. Спільно з депутатами МВС напрацювало декілька законопроєктів. Вони уже були проголосовані в першому читанні. Їх прийняття забезпечить невідворотність покарань для кривдників та посилить захист потерпілих», – зазначила Катерина Павліченко.

Впродовж 2 плідних днів представниці Асоціації мали змогу почути про досвід різних органів, служб та організацій у реагуванні та розслідуванні випадків ґендерно зумовленого насильства в умовах війни, застосуванні потерпілоорієнтованого підходу та захисті прав постраждалих.

Представниці Асоціації зокрема відзначили, що захід дав можливість почути про досвід протидії ґендерно зумовленому насильству, а також долучитися до змін у законодавстві та підході до протидії проблемі з метою ефективного реагування заради інтересів постраждалої особи.

Подія стала ефективною платформою взаємодії та обговорення усіх викликів і підходів у протидії насильства за ознакою статі. Дякуємо Асоціації жінок в Україні «Юрфем» та UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні в Україні за можливість бути долученими до Конференції «Правосуддя, орієнтоване на постраждалих від ґендерно зумовленого насильства»!