УАППО спільно з партнерами провела конференцію «Припинення ґендерно зумовленого насильства починається з тебе»

«Припинення ґендерно зумовленого насильства починається з тебе». Під таким гаслом УАППО спільно з EUAM Ukraine та Дніпропетровським державним університетот внутрішніх справ провели Міжнародний форум в рамках глобальної кампанії «16 днів активності проти ґендерно зумовленого насильства».

Захід об’єднав понад 150 учасників, серед яких представники міжнародних організацій та громадських об’єднань задля обговорення проблем ґендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства та сексуального насильства під час війни.

Під час міжнародного форуму учасники разом зі спікерами активно дискутували щодо ролі поліції та громадськості, зокрема чоловіків та хлопців в припиненні ґендерно зумовленого насильства.

Членкиня УАППО Наталія Новікова розповіла про роль поліції, важливість взаємодії та спільних зусиль задля подолання насильства за ознакою статі.

«Сьогодні зміни в нашому законодавстві відбуваються швидше, ніж зміни в суспільстві. Стереотипи сидять дуже глибоко і викликають супротив змінам. Тому поліцейські мають постійно навчатись і вдосконалюватись. Дуже важливою є міжсекторальна взаємодія, яка дозволяє в діалозі створювати найкращі та найефективніші методи боротьби з насильством. Ми маємо ділитись один з одним знаннями і примножувати цим кількість історій із щасливим завершенням. Кожне врятоване життя має значення», – зазначила Наталія Новікова.

Також до участі в інтерактивній панелі долучилася наша членкиня Дарʼя Полич.

 «Якщо людина зазнала насильства, важливо не звинувачувати себе і не боятись про це говорити і звертатись по допомогу. Насильство – це завжди вибір і провина кривдника, а потерпіла особа не винна, що з нею це трапилось. Говорити про це і просити допомоги – не соромно», – сказала Дарʼя Полич.

В результаті події учасники й учасниці визначили напрямки міжвідомчої співпраці, обговорили законодавчі та правозастосовні проблеми, шляхи їх вирішення, а також окреслили сфери подальшої роботи й запланували проведення спільних заходів.

На завершення заходу курсанти та студенти ДДУВС влаштували флешмоб «Не мовчи! Допоможи! Зупини ґендерно зумовлене насильство!»

Ми дякуємо партнерам, членкиням Асоціації, та усім долученим до організації та участі в міжнародному форумі, який порушив нагальні питання боротьби із насильством за ознакою статі.